Izolacja pozioma oraz pionowa metodą iniekcji Muro-izol®

Metoda ta polega na wykonaniu w murze odwiertów o średnicy 20– 22 mm pod kątem 30 ° w odstępach co 10– 15 cm. Głębokość otworu jest równa grubości muru pomniejszona o około 5 cm. Otworami tymi wprowadzamy preparat iniekcyjny Muro-izol® w 2 etapach:

  • Etap 1 – Hydrofobizacja wstępna murów rozcieńczonym preparatem Muro-izol® w celu ujednolicenia stopnia przesiąkania wilgocią niezbędną dla lepszej penetracji.
  • Etap 2 – Hydrofobizacja docelowa murów do ich pełnego nasycenia, gotową mieszaniną iniekcyjną.

Utworzona blokada przeciwwilgociowa jest ekologiczna i nie powoduje osłabienia murów w strefie iniekcji. Muro-izol® jest opatentowaną technologią posiadającą atest higieniczny oraz krajową ocenę techniczną.

Technologia Muro-izol® jest zdecydowanie najtańszą metodą stosowaną w zakresie osuszania zawilgoconych murów.
Najczęściej wykorzystywana jest w sytuacjach kiedy zawilgocenie w murach jest efektem podciągania kapilarnego wody z gruntu.
Jej uniwersalność pozwala na stosowanie niezależnie od poziomu zawilgocenia, grubości osuszanego muru i materiału. 

Technologia ta daje tym lepsze efekty, im bardziej mur jest zawilgocony. Wytworzona blokada przeciwwilgociowa dzięki zastosowaniu środka izolacyjnego Muro-izol® Zachowuje swoje właściwości przez bardzo długi okres. Blokadę uzyskuje się praktycznie w ciągu 10 – 14 dni.

Uszczelniające działanie środka polega na tym, że jeden ze składników mieszaniny penetruje mur w promieniu około 10– 15 cm od środka otworu iniekcyjnego, odkładając się w nich w formie nierozpuszczalnych w wodzie oraz czasie związków.

Obszary zastosowań

Materiały budowlane typu cegła, piaskowiec oraz zaprawa wiążąca poprzecinane są siecią porów i naczyń włosowatych. Niewidoczne gołym okiem naczynia włosowate transportują wodę wbrew sile ciężkości. Orientacyjna wysokość podsiąkania wody z gruntu wynosi najczęściej około 2 metry nad poziom gruntu.

Aby przeciąć sieć naczyń w budynkach nowo wznoszonych wykonuje się przegrody z papy, bituminów lub zapraw uszczelniających. Tego typu przegrody nie były stosowane w dawnych technologiach budowlanych lub zatraciły do dziś swoje właściwości.

Metodę MURO-IZOL można stosować we wszelkiego rodzaju obiektach mieszkalnych, budynkach użyteczności publicznej (szkoły, żłobki, przedszkola. restauracje, hotele, biblioteki, obiekty zabytkowe sakralne itp..)

NASZ PRODUKT POSIADA:

Izolacja pionowa murów piwnic bez odkopywania "Injekcja strukturalna"

Izolacja pozioma murów

Scroll to Top